Mój Kawałek Świata – Konkurs filmowy z nagrodami organizowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe we współpracy z portalem Geografia24.pl – do wygrania vouchery na wyposażenie pracowni szkolnych oraz upominkowe gadżety od nas!

Poznanie swojej okolicy pozwala nam lepiej zrozumieć siebie, stworzyć więź emocjonalną z otoczeniem i wpłynąć pozytywnie na naszą tożsamość i poczucie przynależności. Nasza okolica może być pełna ukrytych skarbów, pięknych krajobrazów i ciekawych historii, a jej badanie pomaga w zdobywaniu nie tylko wiedzy geograficznej, ale też historycznej i przyrodniczej.

Zapraszamy nauczycieli geografii wraz z uczniami klas 5–8 szkoły podstawowej do udziału w konkursie Mój Kawałek Świata. To wyjątkowa okazja, aby odkryć piękno i tajemnice swojej najbliższej okolicy i podzielić się nim z całym światem.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w naszym konkursie?

Przygotować krótki (2–5-minutowy) film promujący najbliższą okolicę uczniów. W powstanie filmu może być zaangażowana dowolna liczba uczniów danej klasy i oczywiście nauczyciel.

Co warto uwzględnić w filmie?

  • Odkryjcie ukryte skarby swojej okolicy, takie jak piękne krajobrazy, przyrodnicze cuda i miejsca pełne historii.
  • Opowiedzcie ciekawe anegdoty, legendy lub opowieści związane z miejscami, które chcecie przedstawić.
  • Zwróćcie uwagę na unikalne cechy przyrody, dziedzictwo kulturowe i życie społeczności lokalnej.

Oprócz jakości technicznej nagrania będziemy również brać pod uwagę kreatywność przy jego realizacji.

Do wygrania vouchery na wyposażenie pracowni szkolnej o wartości: 3000 zł za I miejsce, 2000 zł za II oraz 1000 zł za III.

Pokażcie nam, dlaczego Wasze miejsce na ziemi jest takie wyjątkowe!

Gdzie i do kiedy trzeba przesłać prace?

Nagrania w formie plików MP4 lub MPG prosimy wysyłać pod adresem e-mailowym swiat@gwo.pl.

Pliki należy wysyłać do 11 marca 2024 r.

 Kiedy nastąpi rozstrzygnięcie?

Wyniki zostaną ogłoszone 15 kwietnia 2024 r. na stronie internetowej i profilu facebookowym Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego. Wszystkie szczegóły można znaleźć w regulaminie.

Pobierz regulamin

Uwaga: ze względów prawnych w konkursie będą oceniane tylko te nagrania, którym towarzyszyć będą zgłoszenia konkursowe wypełnione przez nauczyciela geografii. Konieczne są też zgody na udział w konkursie podpisane przez rodziców wszystkich uczniów, których wizerunki pojawią się na nagraniu.

Wszystkie potrzebne dokumenty (zgłoszenie i zgody rodziców) przesyła do nas nauczyciel.

Pobierz zgłoszenie konkursowe
Pobierz zgodę rodzica

Serdecznie zapraszamy do konkursu!

Szczegóły na stronie internetowej organizatora Konkursu – Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego: https://gwo.pl/przedmioty/geografia/konkurs-moj-kawalek-swiata/